Egészség

Több mint 500 baktérium a szánkban? Bemutatjuk a szájhigiénia új irányvonalát!

„Az emberi harapás veszélyesebb lehet, mint egy kutyaharapás” szokták mondani, ezzel is érzékeltetve, milyen elképzelhetetlen mennyiségű baktérium és csíra van az ember szájában.

Ezek között természetesen vannak olyanok, amelyek a normális flórához tartoznak és a szervezet egészséges működéséhez nélkülözhetetlenek. Nem is ezekkel van a baj, hanem azokkal a kórokozókkal, amelyek betegséget okoznak. A WHO felmérése szerint a prodontitis, azaz a fogágy-gyulladás a legelterjedtebb rejtőzködő betegség a Földön. Sajnos túlzottan zavaró és figyelmeztető tüneteket nem ad, mivel egy kis fogínyvérzésnek nem sokan tulajdonítanak jelentőséget. Pedig ez az első tünet. A fogágy-gyulladás fokozódása a fogíny sorvadását jelenti, végül pedig a fogak elvesztésével jár. A legnagyobb baj az, hogy a szájüregből ezeken a véráram felé nyitott „kapukon” a baktériumok és a csírák elkezdik vándorlásukat az emberi szervezetben, és olyan szervekbe is eljutnak, ahol aztán nagyon komoly sokszor évekig fennálló krónikus betegséget okoznak vagy a meglévő betegségek lefolyását végzetesen felgyorsítják. Egy döbbenetes tudományos vizsgálattal még olyan helyeken is – mellimplantátum, térdprotézis, halott magzat – kimutattak a szájból eredő kórokozók csíráit, ahova ezek normális esetben nem juthattak volna el.

Milyen furcsa, hogy ha a testünk bármely részén vérző sebünk van, akkor azt azonnal tisztítjuk, fertőtlenítjük és kötéssel óvjuk a további fertőzésektől, amíg be nem gyógyul. A fogágy-gyulladás esetében szájban akár tenyérnyi is lehet a vérezgető, hámhiányos terület nagysága. Sokszor mégsem teszünk semmit.

Számos példát lehetne mondani, ahol egy meglévő krónikus betegség kimenetelét súlyosan befolyásolja a parodontitis. Például a sokízületi gyulladás (reumatoid arthrtis) előfordulása hatszorosára nő, ha valakinek ilyen rejtett gyulladás van a szájüregében.* A cukorbetegek számára is nagy veszélyt jelent a fogágy-gyulladás, mert a halálozási arány 1000 főre számítva enyhe parodontitis esetében 3,7 szeresére, súlyos mértékű parodontitis esetében pedig 7,7 szeresére nő.** 

Mit tehetünk?

Ha reggel a fogmosásnál vérzést észlelünk, azzal magyarázzuk, hogy erősebben dörzsöljük, vagy hogy érzékeny az ínyünk. Itt van az egyén saját felelőssége. Természetesen a rendszeres fogorvosi ellenőrző, szűrővizsgálat nélkülözhetetlen fogaink és szájüregünk egészségének megőrzéséhez. De ha már annyit megteszünk magunkért, hogy megfelelő klinikailag tesztelt szájvizet és fogkrémet használunk, akkor elejét vehetjük a betegség súlyosbodásának.

Bemutatjuk a PerioSafe® Care rendszert

A PerioSafe® Care rendszer, vagyis a  Bioptron polarizált fényterápia és a PerioSafe® szájvíz és fogkrém a szájhigiénia új irányvonala.

Mit tartalmaznak a termékek?

  • A termék a mikroezüst (MicroSilver BG) alkalmazásán alapszik: tiszta ezüstrészecskék nagy felületen, antimikrobiális (baktériumölő) hatással. In-vitro-vizsgálatok bizonyították, hogy a szájnyálkahártya magát a mikroezüstöt nem ereszti át, mivel nagy felülettel bíró ezüstrészecskékről van szó, nem pedig nanoezüstről vagy ezüstkolloidról. Klinikai vizsgálatok megmutatták, hogy a mikroezüst tartalmú termékek alkalmazása már hat hét után a szájüregben a parodontitis kialakulásáért felelős csírák nagymértékű csökkenéséhez és a gyulladás fokának jelentős javulásához vezet.
  • A panthenol provitamin elősegíti a fogíny regenerációját.
  • A cink-glükonát antibakteriális és gyulladás gátló hatású.

A szájbetegségek megelőzhetők

A BIOPTRON klinikailag igazoltan csökkenti a gyulladásokat, segít elpusztítani a sebekben található kórokozó baktériumokat, és  hatékonyabbá  teszi  a  szervezet  immunreakcióit. A BIOPTRON fényterápia serkenti a kollagén-termelést, így nagyban hozzájárul a szájüreg egészségének fenntartásához. A BIOPTRON napi 10 perces használatával elpusztíthatja a baktériumok telepeként szolgáló biofilmet a fogak körül, valamint növelheti a PerioSafe szájhigiéniai termékek hatékonyságát.

PerioSafeCare

Mit tegyünk a mindennapokban?

A PerioSafe fogkrémmel ajánlott legalább naponta kétszer fogat mosni a bakteriális biofilm kialakulásának, valamint a fogkőképződés folyamatának lelassítása érdekében. Ügyeljünk arra, hogy a fogak tövét és oldalát is megtisztítsuk. A PerioSafe szájvíz hatékony segítség a fogínygyulladás és a rossz lehelet leküzdésére. Extra tippünk, hogy a szájvíz használata után ne öblítsen vízzel.  Így a készítmény hosszabb ideig képes védelmet nyújtani fogai számára. A Bioptron fényterápiát ajánlott legalább napi egyszer 10 percen keresztül alkalmazni, kiegészítve 10 perc indigókék fénnyel. Ez a kórokozó baktériumok elpusztítására és a kollagéntermelő sejtek stimulálására irányul.

ÉLJ EGÉSZSÉGESEN, ÉLJ HOSSZAN!

ÉRDEMES KIPRÓBÁLNI!

KATTINTSON AZ ALÁBBI LINKEK VALAMELYIKÉRE!

A Zepter Bioptron fényterápia után érdeklődők az alábbi linkeket találnak további információt.

Bemutatjuk a Bioptron lámpákat:

Ha bármelyik termékünkkel kapcsolatban tájékoztatást kér, ide kattintson!

*(forrás: Mercado et al: Is there a relationship between rheumatoid arthritis and periodontal disease? J Clin Periodontol 2000; 27: 267 Mercado et al: Relationship between rheumatoid arthritis and periodontitis. J Periodontol 2001; 72: 779)

**(forrás: Saremi et al: Periodontal disease and mortality in type 2 diabetes. Diabetes Care 2005; 28: 27)

Hozzászólás beküldése

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.