Egyéb

Az allergia és az asztma fő okozója a szennyezett otthoni levegő

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezet tanulmánya szerint ma már sokkal több halálesetet fordul elő önmagában a levegő szennyezettsége miatt, mint más fertőző betegségek (AIDS, influenza, malária) miatt szerte a világban. Már a 2010-es adatok szerint is közel 3,5 millió ember halálát okozta beltéri légszennyezettség. Ami a döbbenetes, hogy ez az adat még a kültéri légszennyezés okozta halálesetek számát is meghaladja. Ennek oka valószínűsíthetően leginkább az, hogy életünk legnagyobb részét, körülbelül 90%-át zárt térben töltjük, lakásunk pedig tele van olyan mesterséges dolgokkal, amelyek egészségünkre való hatásáról sokszor fogalmunk sincs. További tényező még, hogy a beltéri levegő szennyezettsége általában 4-10-szerese a kültérinek, de esetenként elérheti a 100-szorosát is.

Nem véletlen tehát, hogy az Amerikai Környezetvédelmi Hivatal is az öt legveszélyesebb ártalom egyikeként emlegeti a beltéri légszennyezettséget. És míg a kültéri légszennyezettség miatt elrendelhetnek szmogriadót, addig az otthonok szennyezettsége sokszor rejtve marad és komoly egészségügyi károkat okoz.

A szennyezett beltéri levegő fő okozói

Míg a beltéri levegőt szennyező összetevők a fejlődő világban elsősorban a főzésből származnak, addig a nyugati országokban:

  • a közvetlen környezetünkben található por (egy négyszemélyes háztartásban akár évi 45 kg por is összegyűlhet),
  • a szerves és szervetlen irritáló, allergiát okozó anyagok (atka, penész, pollen, rovarok, vegyi anyagok, stb.),
  • a bútorokból, festékből, padlózatból, szőnyegből párolgó méreganyagok
  • irodai és otthoni készülékekből, műanyagból és rovarölő szerekből származó káros származékok,
  • a háztartási kemikáliák
  • a cigarettafüst,
  • a különböző melegítőtestekből, gyertyákból származó égéstermékek összességéből tevődik össze.

A levegőben található minden káros dolog hatással van a szervezetünkre, hiszen akarva-akaratlanul is belélegezzük őket. Egy átlagember naponta 22 000-szer vesz levegőt, 15-20 000 liter levegőt (tele allergén anyagokkal) belélegezve, és minden egyes levegővétellel 40-75 000 porszemcsét juttat tüdejébe.  Nagyon sok iroda vagy lakás nem rendelkezik rendes friss levegőellátással. Némelyek ráadásul olyan szellőztető rendszerrel rendelkeznek, melynek levegője sokkal szennyezettebb és akár (az influenzát okozó vírussal) fertőzöttebb, valamint az egészségünkre igazán káros hatással van.

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete ezt a jelenséget „Beteg-Ház Szindróma” névre keresztelte el, melynek lényege, hogy a beltéri levegő összetevői egymás hatását felerősítve komoly egészségügyi gondokat okoznak. Lakásunk, vagy irodánk levegője tele van mikroszkopikus méretű allergén anyagokkal: vírusok, baktériumok, gombák, poratkák, szálló por, pollen, tisztítószerek, bútorlakkok és dezodorok illóanyagai. Ezek az allergén anyagok zárt térben koncentrálódnak, és káros hatásokat fejtenek ki a szervezetünkben: orrdugulás, torokirritáció, köhögés, viszketés, és egyéb allergiás tünetek. Súlyosabb esetben asztmát is okozhat. Az allergiásoknak ugyanis nem feltétlenül az ipari, sokkal inkább a biológiai légszennyezettség okoz panaszokat. A WHO vizsgálatának két fő megállapítása, hogy világszerte évente többmillió ember halálát okozza a „Beteg-Ház Szindróma” (és ez folyamatosan növekszik), illetve, hogy az 5 éven aluli gyermekeknél bizonyítottan felelős az allergia, asztma kialakulásában. Mindenkit körülvesz a láthatatlan ellenség, ami a légúti allergiát okozza: a beltéri szmog.

“Majd ablakot nyitok!” – A szellőztetés nem megoldás

A legtöbb ember maximum a szellőztetésre, ablak nyitására alapozza az otthoni levegő tisztaságát, számos okból azonban tévúton járnak. Nem fog, és nem is tud mindig ablakot nyitni az ember. A szellőzés hiánya pedig a házban lakók egészségét rombolja, és az alábbiakat eredményezi:

  • felhalmozódó pára és párakicsapódás
  • penészképződés, épületgépészeti károk
  • felhalmozódó CO2, emiatt alvászavar, fáradtság, kimerültség
  • beltéri szennyező anyagok felhalmozódása
  • rövidebb élethossz, rosszabb egészségügyi állapot
  • hajlam légúti megbetegedésekre, asztmára

A szellőzés hiánya különösen azoknak a családtagoknak ártalmas, akik allergiától szenvednek. Hiszen a levegőben maradt szennyeződések por és penész-allergiához, asztmához és más betegségekhez vezethetnek. Egyértelmű, hogy pusztán az ablaknyitással járó hagyományos szellőztetés segítségével nem lehetséges az egészséges páratartalom megtartása a lakásban. Az évszakonként változó páratartalom befolyásáról pedig még nem is beszéltünk.

Therapy Air légtiszító – a tökéletes megoldás

Az otthoni levegő tisztasága, a pihentető, egészségünket megőrző alvásunk érdekében érdemes beszereznünk egy légtisztítót, amely csendes, zajmentes működésével kristálytiszta levegőt varázsol otthonunkba. A Therapy Air® iOn légtisztító készülék átfogó megoldást kínál Önnek, hatására megváltozik családja élete és egészségi állapotuk biztos lábakon áll majd:

  • csökkennek az allergiás tünetek
  • csökkennek az asztmás tünetek
  • megelőzhető az allergia, asztma kialakulása
  • nyugodt éjszakai alvás, friss reggelek
  • megszüntethető a rossz beltéri levegő okozta fáradékonyság
  • megnő a koncentráló és teljesítő képesség

Könnyedén beprogramozhatjuk a beállításokat, és a Therapy Air® iOn szűr, tisztít, a levegőt pedig negatív ionokkal dúsítja. A készülék ötlépcsős szűrőrendszere és a negatív iongenerátor rendkívül tiszta levegőt biztosít.

ÉRDEMES KIPRÓBÁLNI!

KATTINTSON AZ ALÁBBI LINKEK VALAMELYIKÉRE!

Akit érdekel a Zepter Therapy Air légtisztító berendezése, itt még bővebb információt, részletes termékleírást talál.

Bemutatjuk a Zepter otthoni légtisztítással kapcsolatos ajánlatait:

Ha bármelyik termékünkkel kapcsolatban tájékoztatást kér, ide kattintson!

Ma már minden új és felújított épület olyannyira szigetelt, hogy alig tud „lélegezni”. Ezeknek a szellőzése nem megoldott, az ablak nyitogatása nem megoldás. Gondoskodnunk kell arról, hogy mindennapjaik ne a légúti betegségről szóljanak, és gyermekeink esetében pedig megelőzzük a súlyos megbetegedéseket. Az egyik legjobb mód erre a levegő tisztán tartása. A jó hír az, hogy a levegő megtisztításának módszerei már ismertek, a beltéri levegő minősége javítható megfelelő szűréssel és párásítással.

Egyedül a szellőztető berendezés által kitisztított levegő nyújt biztonságot. A Therapy Air® iOn légtisztító képes a szobák levegőjét mindig frissen tartani, és képes a pollenek és a por kiszűrésére. Képes a páratartalom szabályozására, melynek segítségével hatékonyan csökkenti az allergiás és egyéb légúti megbetegedések kellemetlen tüneteit, megelőzhet olyan betegségeket, mint az asztma vagy az influenza.

Hozzászólás beküldése

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.