Így főzz velünk!

Vákuumba zárt egészség

Hűtő mélyéről, mégis frissen! 

Akarva, akaratlanul, tudatosan vagy ösztönösen mindannyian különböző módon, de követjük az évszakok váltakozását.  Az intenzív nyári napfényben tobzódást, amikor szinte dőzsölünk a vitaminokban, a friss zöldségekben, gyümölcsökben, lassan felváltja a kimértebb, szürkébb, melankolikusabb ősz. Mostantól több odafigyelésre, nagyobb körültekintésre van szükségünk annak érdekében, hogy megtartsuk egészséges, kiegyensúlyozott étrendünket, hogy a napi megfelelő mennyiségű vitaminnal el tudjuk látni magunkat és szeretteinket. Nyáron szinte rögtön és azonnal, könnyedén hozzájutunk a legkülönfélébb egészséges tápanyagforrásokhoz, az őszi időszak azonban több „logisztikát” és energiát igényel annak érdekében, hogy harmonikus, tudatos étrendünket folytatni tudjuk. Az emberiség történetében a késő nyár, kora ősz javarészt a tárolásról, a tartósításról, az élelmiszerek felhalmozásáról szólt, és ez most a 21. században sincsen másképp. Szerencsére a technika vívmányai ebben is a segítségünkre sietnek, és ma már a tárolás, tartósítás könnyedén, otthoni körülmények között is, mesterfokon kivitelezhető.

FRISSEN EGÉSZSÉGESEBB!

Az egészséges táplálkozásról sokféle kontextusban és különböző szempontok alapján beszélhetünk. Azonban bárhonnan közelítjük is meg a témát, a kiindulópontot mindig az adott alapanyag frissessége jelenti. Lehetünk vegetáriusok, paleolit diétások, étrendünk tartalmazhat húsokat, stb. a lényeg, hogy amit fogyasztunk, annak minden esetben frissnek kell lennie!

Az ételek romlásának többféle oka van. Lehet fizikai természetű, melyet általában a fény, a hőmérséklet, illetve a levegő páratartalma idéznek elő; kémiai, mely leggyakrabban a levegő oxigénjének hatására történő oxidáció jelenti; lehet biológiai, amikor különböző mikroorganizmusok, általában gombák (penész, élesztő) vagy baktériumok okoznak változásokat az élelmiszerben. Az egészséges táplálékunk megőrzésében, mely közvetlenül egészségünk megőrzését is jelenti a hatékony élelmiszertárolás, élelmiszertartósítás játszik kulcsszerepet.

Nagyon fontos tudnunk a különböző konzerválási technikák, technológiák hátrányos következményeit is, hogy azokat az otthoni élelmiszertárolás során a minimálisra tudjuk csökkenteni. A tartósított élelmiszerek tápértéke, élvezeti értéke és vitamintartalma általában alacsonyabb, mint a kiindulási alapanyagoké. A kémiai tartósítószerek károsak is lehetnek a szervezetre. Ezért törekedni kell arra, hogy lehetőleg minél kevesebb tartósítószerrel kezelt élelmiszert fogyasszunk!

Az alábbiakban nézzünk meg egy pár hagyományosabb, jól ismert tartósítási módszert, amelyet nagyobb iparban, vagy akár otthon, a hétköznapok során mi is alkalmazunk!

A fizikai természetű tartósítási módszerek közül igen elterjedt a hőkezelés, az ultraibolya fénnyel való besugárzás, a hűtés és fagyasztás. Hagyományos kémiai tartósítási módszer az ún. savanyítás.  Elterjedt kémiai tartósítószer az iparban és a háztartásokban a nátrium-benzoát (a benzoesav nátrium sója), ami jellegzetes, kissé kellemetlen mellékízéről sokféle élelmiszerben gyakran felismerhető. A háztartásokban a nátrium-benzoát mellett gyakran használják a szalicilsavat (szalicil) is tartósításra, ami nagyobb mennyiségben károsítja a gyomor nyálkahártyáját. További tartósítási módszerként mindannyian ismerjük a sózást, füstölés, pácolást.

A fenti módszerek többé-kevésbé működnek, hosszabb-rövidebb ideig valóban frissen tudjuk tartani élelmiszerünket alkalmazásukkal, azonban a technika adott számunkra egy eszközt, mely valódi mérföldkő a tartósítás, tárolás területén!

Fókuszban a vákuum!

Amint láttuk az  ételek eltarthatóságának alapvető problémája a minőségromlás és a korlátozott eltarthatósági idő. Az elmúlt évtizedben élelmiszereink modern tartósítási technológiájává a vákuumcsomagolás vált, amely mindössze azt jelenti, hogy a tárolási eszközünket (zacskó, edény stb.) légmentessé tesszük, majd azokat hermetikusan lezárjuk.  Ennek a két körülménynek kell megteremtődnie ahhoz, hogy táplálékunkat hosszú ideig frissen tudjuk tartani. A romlást elősegítő egyik fő ok a levegőben található oxigén, amely hozzájárul az ételek tápértékének, illatának, zamatának, és más egyéb jellemző tulajdonságainak elvesztéséhez, mindahhoz, amitől friss, egészséges, finom marad az ételünk. Ezért nagyon fontos, hogy tárolóeszközünkbe légmentes teret, vákuumot tudjuk létrehozni, minek következtében kizárjuk az oxigént, ezáltal megakadályozzuk, hogy a mikroorganizmusok (baktériumok, gombák) behatoljanak, és romlásnak indítsák táplálékunkat.

Szerencsére mára a vákuumcsomagolás, mint tartósítási és frissen tartási eljárás, a háztartásokba is megérkezett, és azt, hatékonyságának köszönhetően nagyon sokan használják! Általánosságban elmondható, hogy a vákuum csomagolt friss élelmiszerek, mint a húsok, zöldségek, felvágottak, sajtok, stb. ötször tovább frissen tarthatóak. Fagyasztva a 3-6 hónap helyett 1,5 évtől akár 3 évig is tárolhatjuk vákuum csomagoltan ételeinket!

Légmentesen a Zepterrel!

A Zepter, követve a „frissen egészségesebb” elvet megalkotta az otthoni, bárki számára könnyen kezelhető tökéletes megoldást a tartósítás, élelmiszertárolás terén!

A Zepter VacSy® a szabadalmazott, innovatív vákuumfóliázó rendszerével, és a különleges tekercsben forgalmazott fóliatasakjaival a leghatékonyabb és legeredményesebb az élelmiszer frissen tartása és tárolása terén! A rendszer kialakításakor legfontosabb szempont a tökéletes szigetelés létrehozása volt, hogy ennek köszönhetően valóban légmentessé tudjuk tenni tárolóedényeinket, és ezzel megőrizzük táplálékunk frissességét.

A Zepter VacSy® teljes körű megoldás a tartósítás terén, hiszen nem csupán a vákuumfóliázó egységet, hanem különböző formájú és funkciójú vákuumozható tárolóedényt is kínál, amelyek rendkívül ellenálló lexánból készültek.

A vákuumfóliázó rendszer hatékony, használatakor nincs szükség különböző tartósítószerek alkalmazására, ezért a legtermészetesebben, és a legegészségesebben tudja tárolni ételeit!  Takarékos, hiszen a helyesen tárolt ételek szavatossága jelentős mértékben megnövekszik, így kevesebb táplálék kerül a kukába!  Alkalmazásával energiát is megspórol, kevesebb időt kell a főzéssel töltenie, és mégis friss, egészséges étel kerül az asztalra!

ÉRDEMES KIPRÓBÁLNI!

KATTINTSON AZ ALÁBBI LINKRE HA BŐVEBB INFORMÁCIÓT, VAGY RÉSZLETESEBB TERMÉKLEÍRÁST SZERETNE!

·        VACSY® VÁKUUMFÓLIÁZÓ RENDSZER

Ha bármelyik termékünkkel kapcsolatban tájékoztatást kér, ide kattintson!

Hozzászólás beküldése

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.